System rozliczania prowizji CNS.

System wykonany dla firmy CNS Capital Net System przez Weaver Software, to prawdopodobnie najbardziej nowoczesny system w branży pośredników ubezpieczeń.

Intefejs informacji o użytkowniku w systemie CNS
Intefejs systemu CNS

Najważniejsze funkcjonalności systemu.

Zaawansowany system uprawnień. Tworzenie kont użytkowników odbywa się w centrali firmy. Podczas tworzenia konta można nadać użytkownikowi uprawnienia. Każda funkcja w systemie może być podpięta do uprawnienia, co daje możliwość dowolnego kształtowania dostępności. Każda operacja wykonana przez zalogowanego użytkownika jest rejestrowana.

Wewnętrzny system wiadomości. System umożliwia wysyłanie oraz odbieranie wiadomości. Możliwe jest wysłanie wiadomości do wszystkich młodszych danego agenta lub na przykład do swojego opiekuna. Wysłane wiadomości są rejestrowane w systemie.

Filtrowanie klientów. Możliwe jest przeszukiwanie bazy danych klientów na podstawie dowolnych kryteriów. Dzięki temu dotarcie do klientów z całej Polski, którzy kiedyś mieli styczność z firmą, nie stanowi problemu.

Zarządzanie agentami. W systemie trzymane są bardzo szczegółowe dane dotyczące agentów, takie jak: historia wniosków, statystyki sprzedaży, informacje o licencjach towarzystw ubezpieczeniowych, sposoby oraz historia rozliczania danego agenta. Każdy agent posiada swoją własną strukturę. Możliwy jest podgląd struktury w czasie rzeczywistym.

Zarządzanie wnioskami. Wniosek ubezpieczeniowy lub inwestycyjny może być bardzo skomplikowany. Dostępne na rynku oraz w ofercie firmy CNS bardzo dużo produktów. Każdy produkt ma cechy charakterystyczne oraz swój indywidualny sposób rozliczania zależny od bardzo wielu czynników. System umożliwia dodawanie oraz przetwarzanie informacji dostępnych we wniosku.

Raporty. Dostępny jest szereg raportów systemowych. Najciekawszy z nich to raport w postaci tabeli przestawnej, dostępny przez przeglądarkę internetową, za pomocą którego można dowolnie "ciąć" dane dostępne w systemie.

System rozliczeń. Jest to najważniejszy moduł w systemie. Umożliwia precyzyjne rozliczenie agenta z produkcji własnej oraz grupowej. Podpisane wnioski przeliczane są na punkty, które są decydujące w karierze agenta. Punkty również mają bezpośrednie przełożenie na prowizje agenta. Agent ma możliwość podglądania swojej produkcji oraz generowania rachunków, które są rozliczne w centrali firmy.

Migracja danych.

Do nowego systemu dla firmy CNS przeniesione zostały miliony rekordów ważnych informacji. Tak samo dużo danych zostało odrzuconych podczas przenoszenia, aby oczyścić system z danych już niepotrzebnych. Baza danych systemu CNS to ponad 60 powiązanych ze sobą tabel. Większość z tych tabel należało uzupełnić podczas procesu migracji danych. Było to nielada wyzwanie, któremu sprostaliśmy. W nowym systemie CNS dane przechowywane są w bazie Microsoft SQL Server 2008. Codziennie wykonywanych jest kilka kopii bazy danych na nośniki zewnętrzne w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa.

Bazy danych poprzednio używanego rozwiązania również zostały zabezpieczone przez firmę Weaver Software, tak aby w razie potrzeby była możliwość ich odtworzenia.

Wybór odbiorców wiadomości w systemie CNS
Referencja firmy 3Re

Podsumowanie listu referencyjnego:

"W związku z powyższym, rekomenduję firmę Weaver Software, jako profesjonalnego partnera do technicznego i merytorycznego wsparcia w zakresie usługi informatycznej. W szczególności dotyczy to tworzenia systemów informatycznych na zamówienie."

Zaufało nam ponad 900 klientów