Praca z urządzeniami mobilnymi!

Weaver WMS Advanced jest rozszerzeniem Weaver WMS Standard umożliwiającym pracę programu z urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w systemi Android, Apple oraz Windows Phone. System umożliwia również pracę z czytnikami kodów podłączonymi do urządzeń mobilnych lub wbudowanymi w urządzenia. Dzięki Weaver WMS Advanced można dodać dokument WZ/PZ/PW/RW na tablecie, a pozycje dokumentu dodawać poprzez skanowanie kolejnych kodów produków, czy też materiałów. Dzięki rozszerzeniu praca z systemem staje się przyjemnością. Rozszerzenie jest w pełni kompatybilne, z podstawową wersją systemu na komputery oraz laptopy. Dzięki kompatybilności możliwy jest podgląd stanów magazynowych na komputerze w stanie rzeczywistym, jak również śledzenie działań mobilnych.

Wersja mobilna systemu Weaver WMS dostępna jest poprzez przeglądarkę internetową, w którą wyposażone są urządzenia mobilne (smartphony, tablety). Wystarczy zainstalować sieć bezprzewodową w obrębie firmy, by cieszyć się mobilnością systemu magazynowego.

Działanie systemu

Menu zostało zaprojektowane w sposób wysoce kontrastowy, aby wyeliminować ryzyko kliknięcia na urządzeniu mobilnym w nieodpowiednią funkcję. Korzystając z urządzenia mobilnego można zrealizować jedną z następujących operacji:

  • Przyjęcie Zewnętrzne [PZ]. Możliwe jest dodanie dokumentu PZ na urządzeniu mobilnym. Numer generowany jest automatycznie. Wybór dostawcy odbywa się z listy dostawców zdefiniowanych w systemie. Po utworzeniu dokumentu możliwe jest dodawanie oraz edycja pozycji dokumentu. Materiały można wybierać poprzez zeskanowanie odpowiedniego kodu lub wpisanie go ręcznie. Przyjęcie towaru (zmiana stanów magazynowy) następuje w momencie zatwierdzenia dokumentu.
  • Wydanie Zewnętrzne [WZ]. Realizowane w sposób odwrotny do [PZ].
  • Przychód Wewnętrzny [PW]. Umożliwia realizację Przychodu Wewnętrznego w sposób skrócony, poprzez zeskanowenie kodu jednej pozycji oraz zatwierdzenie dokumentu. Praca dzięki temu jest bardzo szybka.
  • Rozchód Wewnętrzny [RW]. Realizowane w sposób odwrotny do [PW].
  • Informacja o materiale [M]. Umożliwia sprawdzenie nazw oraz stanów magazynowych materiałow wpisując lub skanując kod materiału.

Praca z kodami kreskowymi

Moduł mobilny Weaver WMS Advanced działa poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki temu możliwa jest praca na dowolnym urządzeniu mobilnym wyposażonym w taką przeglądarkę, czyli np. Smartphone z systemem Android lub Apple.

Możliwe jest generowanie kodów w programie oraz przypisywanie kodów do materiałów i produktów będących w ofercie firmy. System współpracuje z drukarkami kodów kreskowych.

Odczyt kodów możliwy jest za pomocą czytnika kodów kreskowych bluetooth podłączonego do urządzenia (smartphone, tablet) lub też za pomocą kolektora danych wyposażonego w taki czytnik.

Poniżej znajdują się przykładowe czytniki oraz terminale współpracujące z systemem.

  • Bluetooth
  • Wbudowana pamięć

Bezprzewodowy czytnik kodów HD73 Bluetooth

Wyróżniający się wysoką jakością wykonania oraz wymienną baterią czytnik kodów kreskowych Bluetooth umożliwia komunikację z urządzeniemi wyposażonymi w system Andoid, Apple oraz Windows Phone.

  • System Android
  • Bardzo szybki

Kolektor danych z systemem Android HD-CM38

HD-CM38 to kolektor danych wyposażony w szybki, laserowy czytnik kodów kreskowych oraz system Android v4.0. Idealnie nadaje się do współpracy z programem do magazynu Weaver WMS Advanced.

Zrzuty ekranu aplikacji mobilnej

Poniżej znajdują się zrzuty ekranu aplikacji mobilnej Weaver WMS Advanced.
Zostały one wykonane na urządzenie wyposażonym w system Android i przeglądarkę opera mobile.

Wybrani klienci