Najczęściej zadawane pytania.

1. Podstawy systemu

Na jakich systemach operacyjnych działa Weaver WMS?

System Weaver WMS działa aktualnie na systemach Windows od wersji 7 w górę oraz Android (4.2+). Działanie na systemach z rodziny Apple jest aktualnie niemożliwe.

Jak przenieść bazę danych na nowe stanowisko bez utraty danych?

Informacje oraz instrukcję przenoszenia danych na nowe stanowisko znajdziesz w dedykowanym artykule na blogu Weaver WMS (kliknij tutaj) oraz naszym kanale na portalu YouTube.

2. Okres próbny / wersja Lite

Jak długo mogę testować wersję próbną programu?

Masz możliwość testowania wersji próbnej przez 30 dni od momentu pierwszego uruchomienia programu. Wersja ta posiada wszystkie dostępne funkcje aplikacji.

Co muszę zrobić gdy okres próbny minie?

Gdy Twój okres próbny minie, system Weaver WMS poinformuje Cię o tym. Możesz korzystać z darmowej wersji Lite, która wiąże się z pewnymi ograniczeniami, lub zakupić licencję wersji Standard. Dane wprowadzone do systemu podczas wersji testowej nie znikną.

Jakie ograniczenia wiążą się z darmową wersją Lite?

W darmowej wersji Weaver WMS Lite możesz posiadać maksymalnie 100 materiałów w magazynie, oraz wystawiać maksymalnie 100 dokumentów miesięcznie.

3. Zakup licencji i wersji systemu

Ile kosztuje system Weaver WMS?

Aktualną cenę licencji systemu WMS znajdziesz w cenniku.

Na ilu stanowiskach jednocześnie mogę używać licencji?

Klucz licencyjny, który otrzymujesz na swój adres e-mail po opłaceniu zamówienia, można wykorzystać tylko na jednym stanowisku.

Czym różnią się wersje Standard, Advanced i PRO?

Przede wszystkim specyfikacją. Zobacz specyfikacje wersji Weaver WMS. Dodatkowo, wersja Pro nie posiada określonej ceny. Zależy ona od indywidualnych potrzeb klienta podczas wdrożenia systemu.

Jaki jest czas oczekiwania na licencję?

Po zamówieniu wybranej przez Ciebie licencji, otrzymasz na maila wystawioną Fakturę VAT Proformę z danymi do wpłaty. Po zaksięgowaniu środków na naszym koncie bankowym, otrzymasz klucz licencyjny wraz z fakturą VAT w ciągu kolejnych 24 godzin.

4. Importowanie danych

Czy mogę zaimportować dane z plików zewnętrznych?

Jak najbardziej. System Weaver WMS posiada wiele możliwości importu oraz eksportu. Jeżeli pracujesz na dużej ilości materiałów i zależy Ci na szybkim dodaniu ich do programu, możesz zrobić to za pomocą pliku Excel, gdzie uzupełniasz potrzebne dane i importujesz do aplikacji za pomocą odpowiedniej funkcji.

Jak skonfigurować plik do importu?

Wzór pliku do importu dostępny jest do pobrania w zakładce 'Import' w katalogu materiałowym.

5. Integracje z systemami zewnętrznymi

Jakie integracje posiada system Weaver WMS?

Obecnie system posiada integrację z systemami EPR, platformami e-commerce oraz firmami kurierskimi. Wszystkie informacje o integracjach znajdziesz tutaj: Integracje Weaver WMS. Głównymi platformami e-commerce są m. in.: Allegro, PrestaShop, Shoplo, Shoper oraz Magent

Czy istnieje możliwość integracji z dodatkowym systemem zewnętrznym?

Tak. Możemy integrować nasz system z praktycznie każdym systemem zewnętrznym. Po wstępnej rozmowie, na temat działania takiej integracji, otrzymujesz darmową wycenę, po której możemy przejść do indywidualnego wdrożenia.

6. Funkcje systemu

Jakie rodzaje dokumentów mogę tworzyć?

Możesz tworzyć m.in. takie dokumenty jak ZD, PZ, ZO, WZ, WZK, WK, FS, PW, ZRW, RW, MM, przeprowadzać inwentaryzację oraz wiele innych.

Jak odnaleźć lokalizację danego materiału w magazynie?

Nasz system magazynowy jako jeden z nielicznych, posiada możliwość lokalizacji danego materiału w magazynie nawet po zeskanowaniu kodu kreskowego na jego opakowaniu. W tym calu należy skorzystać w opcji Stany magazynowe + miejsca w zakładce raporty.

7. Bezpieczeństwo danych w systemie

Jak zabezpieczyć dane w systemie na wypadek awarii?

Struktura naszej bazy danych jest bardzo stabilna. Ponadto masz możliwość wykonywania jej kopii zapasowej w dowolnym momencie, aby w przypadku awarii stanowiska, można było ją bezpiecznie przenieść.

8. Obsługa i konfiguracja magazynów

Czy istnieje możliwość prowadzenia wielu magazynów jednocześnie?

Tak. System Weaver WMS umożliwia prowadzenie nawet kilkudziesięciu magazynów jednocześnie. W każdej chwili możesz zobaczyć w jakim magazynie i na jakim miejscu leży dany produkt. Ponadto przy wydawaniu towaru z magazynu, masz pełną kontrolę nad tym, z którego miejsca chcesz go wziąć.

Na czym polega projektant magazynu?

Projektant magazynu to funkcja systemowa, która pozwala Ci na jego tworzenie i projektowanie. Masz możliwość podania wymiarów, dodawania sektorów poziomych i pionowych, a także określania ilości poziomów na danym regale. Dla Twojej wygody, możesz nazywać poszczególne magazyny i sektory własnymi nazwami lub indywidualnymi kodami.

9. Aplikacja mobilna Weaver WMS

Jaki jest koszt rozszerzenia dla urządzeń mobilnych i jak wygląda jego wdrożenie?

Tak. System Weaver WMS umożliwia prowadzenie nawet kilkudziesięciu magazynów jednocześnie. W każdej chwili możesz zobaczyć w jakim magazynie i na jakim miejscu leży dany produkt. Ponadto przy wydawaniu towaru z magazynu, masz pełną kontrolę nad tym, z którego miejsca chcesz go wziąć.

Czy istnieje możliwość testów wersji mobilnej?

Tak. W przypadku zainteresowania ofertą systemu Weaver WMS PRO, można zdecydować się na darmową wersję Demo dostępną przez 3 miesiące.

10. Wdrożenia na zamówienie

Czy jest możliwe wdrożenie dodatkowej funkcjonalności do systemu?

Jak najbardziej. W tym celu należy skontaktować się z nami mailowo na adres kontakt@weaversoft.pl. Wycena wdrożenia potrzebnej funkcji jest indywidualna i zależy od jego zakresu.

Czy istnieje możliwość testów wersji mobilnej?

Tak. W przypadku zainteresowania ofertą systemu Weaver WMS PRO, można zdecydować się na darmową wersję Demo dostępną przez 3 miesiące.

11. Aktualizacje oprogramowania

Ile kosztują aktualizacje systemu?

W okresie ważności Twojej licencji, wszystkie dostępne aktualizacje są za darm

Skąd mam wiedzieć o dostępnej nowej wersji programu?

Przy uruchomieniu, jeśli dostępna jest nowa wersja systemu Weaver WMS program poinformuje Cię o tym. Możesz zgodzić się na aktualizację lub ją zignorować. Zalecamy, aby przed każdą instalacją nowszej wersji programu, wykonać kopię bazy danych.

Jak często dostępna jest nowa aktualizacja systemu Weaver WMS?

Program jest nieustannie rozwijany. Staramy się, aby aktualizacje były wydawane w każdym miesiącu. Dzięki temu, Weaver WMS jest jednym z najnowocześniejszych programów do obsługi magazynów.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Opisz swój problem w formularzu poniżej.

Klikając przycisk 'Wyślij wiadomość', akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobnych, których administratorem jest firma Bizhouse S z

Zyskaj nowe możliwości.

Wejdź na wyższy poziom zarządania magazynem

Twój system zarządzania magazynem

Ponad 20 000 klientów