Czym jest system WMS?

System WMS (ang. Warehouse Management System) - to oprogramowanie magazynowe do zarządzania dokumentacją magazynową oraz przepływem towarów w magazynie. Pozwala na znaczną optymalizację oraz kontrolę procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.

Logo WMS

Jak zbudowany jest system WMS?

WMS może być częścią zewnętrznych systemów lub osobnym, indywidualnym narzędziem informatycznym. Najczęściej pozwala na zarządzanie podstawowymi procesami, takimi jak: wydawanie towaru, przyjmowanie towaru, realizacja zamówień, przesunięcia magazynowe, zarządzanie stanami magazynowymi etc.

System magazynowy Weaver WMS, podzielony jest na moduły, z których każdy posiada oddzielne funkcje. Zobacz funkcje Weaver WMS. Dodatkowo, system WMS pozwala na integrację z różnymi platformami np. e-commerce, które pozwalają na wymianę danych w dwie strony w czasie rzeczywistym, lub cyklach, których częstotliwość określamy w systemie.

Program magazynowy, umożliwia logowanie się do systemu przez różnych użytkowników posiadających indywidualne uprawnienia, z poziomu stanowisk desktop lub mobile. Po zalogowaniu, użytkownik ma do dyspozycji zaawansowany interfejs, który udostępnia wiele przydatnych funkcji logistycznych.

Terminale mobilne a oprogramowanie magazynowe

Systemy WMS udostępniają również aplikacje mobilne, które umożliwiają pracę na terminalach mobilnych w czasie rzeczywistym. Magazynierzy, mają dzięki temu możliwość prostego zarządzania dokumentacją oraz towarami w obiektach logistycznych.

W przypadku systemu Weaver WMS, do prawidłowego działania aplikacji mobilnej razem ze stanowiskami desktop, wymagane jest wspólne połączenie do bazy danych, która gromadzi wszelkie informacje oraz dane. Zobacz Weaver WMS PRO.

Za pomocą terminali mobilnych, użytkownik może w łatwy i przyjazny sposób realizować m.in. dokumenty wydań i przyjęć zewnętrznych poprzez skanowanie kolejnych pozycji za pomocą wbudowanego czytnika kodów kreskowych 1D lub 2D.

Po co program magazynowy?

Głównym zadaniem systemu WMS jest optymalizacja procesów zachodzących w obiektach logistycznych. Systemy rejestrują i monitorują wszelakie zdarzenia zachodzące w magazynie, poczynając od zamówień towaru do dostawcy, kończąc na dodawaniu nowych użytkowników w systemie.

Już po kilku pierwszych tygodniach pracy, na nowym systemie magazynowym, widoczna będzie znaczna poprawa redukcji czasu pracy oraz kosztów. Najważniejszym atutem, jest zminimalizowanie czasu oczekiwania klienta na realizację jego zamówienia oraz zmniejszony procent pomyłek w realizacji.

Ile kosztuje system WMS?

Nie ma stałej ceny oprogramowania WMS. Każde wdrożenie wymaga indywidualnego podejścia, a co za tym idzie - wyceny. Magazyny różnią się m.in.: ilością pracowników, wydań oraz przyjęć / dzień, indywidualnymi potrzebami, integracjami etc. Darmowa wycena Weaver WMS PRO.

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym specjalistą ds. wdrożeń systemów WMS

Ponad 5 lat doświadczenia we wdrażaniu systemów magazynowych WMS. Jeśli masz pytania, zadzwoń do nas! Jesteśmy dostępni pod numerem +48 666 608 677 lub adresem kontakt@weaversoft.pl